Rex cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Juraj Bača sa nezľakne ničoho: Takto napodobnil Van Damma!

17. 10 2017 09:00 | nb
Juraj Bača
Juraj Bača Foto: TV Markíza
Juraj Bača
Juraj Bača
Juraj Bača

Herec kaskadérov odmieta.

Juraj Bača je ako kapitán Majer v seriáli Rex neraz nútený čeliť adrenalínovým situáciám. A keďže herec chce čo najmenej využívať kaskadérov a náročné scény sú preňho výzvou, zodpovedne sa na ne pripravuje. Už absolvoval policajný výcvik s bývalým členom zásahovej jednotky, pravidelne cvičí, aby si udržal kondíciu, vie narábať so zbraňou aj pracovať so psami.

Tentoraz ho čaká úloha, o akej ani nesníval - šoférovanie kamiónu! Keďže v scenári Rexa je  naháňačka nákladných áut, je treba sa na ňu poriadne pripraviť. Juraj preto absolvoval hodiny v autoškole, kde ho naučili základy ovládania takéhoto kolosu. Vedomosti si potom otestoval pod dohľadom inštruktora v 18-metrovom kamióne s návesom priamo v bratislavskej premávke!

"Vzdávam hold všetkým kamionistom a vodičom nákladných áut. Verte mi, oddnes budem dávať prednosť každému jednému a budem absolútne pokojný," hovorí s rešpektom herec, ktorý zistil, že je to oveľa náročnejšie než šoférovanie osobného auta.

Juraj však takéto výzvy miluje. "Kedysi som robil zjazdovú cyklistiku a chýba mi také to korenie v živote. Dal by som sa nahovoriť kľudne aj na bungee jumping alebo skok s padákom," hovorí nadšenec adrenalínu. A ako dopadol, keď skúšal napodobniť akčnú legendu, Jeana Claudea Van Damma? Sledujte video:

 

Pozrite si, ako to Jurajovi v kamióne išlo:

 

Upútavka

 
Rex - v pondelok, 26. augusta, o 20.30!
Sledujte celé epizody na