MARKÍZA • PONDELOK • 20:30

O seriáli

10. 08 2017 06:00 |
Lukáš Latinák, Gregor Hološka, Juraj Bača a Rex
Lukáš Latinák, Gregor Hološka, Juraj Bača a Rex Foto: TV Markíza

Štvornohý policajt zasahuje!

Ak sa opýtate na najobľúbenejšieho televízneho psíka, zaručene dostanete odpoveď - Rex. Nemecký ovčiak s neomylným inštinktom a fenomenálnou inteligenciou si získal priazeň miliónov divákov vďaka legendárnemu rakúsko-nemeckému seriálu Komisár Rex. Obrovské úspechy žal aj na obrazovkách televízie Markíza a teraz konečne prichádza v jedinečnom slovenskom spracovaní!

Richard Moser (Tobias Moretti), Alex Brandtner (Gedeon Burkhard) a Marc Hoffmann (Alexander Pschill) sú traja viedenskí policajní komisári, ktorým parťáka robil práve tento sympatický vlčiak a veľký milovník salámových žemlí. Ich slovenským kolegom sa stane policajný kapitán Richard Majer v podaní talentovaného mladého herca Juraja Baču, ktorého si diváci obľúbili v rodinnom seriáli Búrlivé víno.

„Je to úplne iná práca, než akú som robil doteraz, lebo si musíme s Rexom hľadať taký ten ľudsko-zvierací spoločný jazyk. Je to síce náročné, ale veľmi sa mi to zatiaľ páči. Psí herec je element, ktorý sa nedá predvídať, takže je to omnoho ťažšie, ako som si myslel,“ povedal sympatický herec o svojich prvých dojmoch z nakrúcania.

Zaujímavosťou je, že Rexa stvárňujú na striedačku hneď traja psí herci pôvodom z Poľska - Odin, Rex a Joši. „Všetci sú veľmi fajn a myslím, že si rozumieme, zatiaľ ma ešte ani jeden nepohrýzol,“ povedal s úsmevom Bača. „Pri prvom stretnutí ma ovoňali, povodil som si ich na vôdzke, prebehla medzi nami chémia, takže sme mohli začať nakrúcať,“ dodal.

Slovenská verzia Komisára Rexa vzniká na základe pôvodných rakúskych scenárov, dej však bude zasadený do prostredia Bratislavy. Zárukou kvalitného spracovania je tím produkčnej spoločnosti D.N.A. Production, ktorý pre Markízu v minulosti vyrábal aj kritikmi pozitívne hodnotený kriminálny seriál Mesto tieňov.

Rex je bojovník proti zločinu na plný úväzok, pracujúci na ťažkých a nebezpečných prípadoch, epizódu po epizóde. Na svoj obraz si ho pretvorili napríklad aj v Rusku alebo Poľsku, kde sa od roku 2012 s pretrvávajúcim úspechom vysiela ako Komisár Alex.
 
Účinkujú: Juraj Bača, Lukáš Latinák, Gregor Hološka, Vladimír Jedľovský a ďalší

Réžia: Peter Bebjak

Producent: Rasťo Šesták, D.N.A. Production

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Rex - v pondelok, 26. augusta, o 20.30!
Sledujte celé epizody na